Статьи

Како да се разликува вистинска SJCAM камера од лажна?

 1. Кои се параметрите за да се идентификуваат лажни SJ4000 , SJ5000 ?
 2. Заклучок
 3. Споредба на DJI OSMO Action, GoPro Hero7 black и SJCAM SJ9 Strike
 4. Преглед на SJCAM ION Krypton: една од најдобрите акциони фотоапарати во својот сегмент
 5. Преглед на SJCAM Gimbal 2 Steadicam

Неодамна, се сопнавме на странски напис и форум каде се дискутираше за неквалитетни фалсификати на популарната акциона камера

Неодамна, се сопнавме на странски напис и форум каде се дискутираше за неквалитетни фалсификати на популарната акциона камера. SJ4000 . Сега оваа камера веќе не се произведува, но сепак се продава во некои продавници по многу ниска цена. Постои шанса да собереш лажен, што значи дека темата останува релевантна. Некој ќе рече: „Леле, но зарем SJCAM не е лажна копија на GoPro?“ „Всушност, не, SJCAM беше независен бренд и никогаш не ги прекрши авторските права на производите (иако тие беа делумно слични). На крајот, кога некој бренд доаѓа со идеја за продажба, очигледно е дека другите ќе се обидат да ја копираат. Вака функционира техничкиот пазар. SJCAM најде пропуст во цената во GoPro и го направи својот производ достапен за широк опсег на луѓе со пониски приходи.

Liveивееме во време на информации за нијанса на информации. Ова доведува до одвраќање и намалена внимателност. Токму без овие квалитети е тешко на прв поглед да се разликува оригиналот од лажниот лажен. Обидете се прво да обрнете внимание на името на кутијата и камерата. Името не треба да содржи двојни букви, грешки во името на марката и празни места. Запомнете ги стоките на ефтини пазари - сите го копираат името, но малку го искривуваат: адидас, најки, ајсон, аскер ... Како по правило, таквите производи се многу поевтини и полоши по квалитет. Купување лажна несреќа сами да платите двапати, како што велат во познатата поговорка.

Купување лажна несреќа сами да платите двапати, како што велат во познатата поговорка

Втората опција е воопшто да не пишувате бренд. Сите линии, етикети и сè освен брендот ќе бидат детално копирани. Всушност, ова не е измама, затоа што нема кражба на идеја без лого, а пиратите активно ја користат. Обрнете внимание на сликата подолу, каде се претставени слични производи кои некако го копираат SJCAM. Треба да се напомене дека ова правило не секогаш функционира. До 2015 година, компанијата не го пласираше своето лого на првите камери.

Па, секогаш бидете претпазливи ако видите сомнително ниска цена. Во овој свет, секој има своја вредност и ако не платите вишок за нешто, тогаш, најверојатно, тие ве залажуваат за нешто. Лажните фотоапарати снимаат видеа многу полошо, како резултат на вторите и евтините компоненти. Тоа е како да воите реплика на Ферари со мотор од 0,7 литри. Од далечина, никој нема да забележи, но ако некој близу сфати дека се обиделе да го измамат, тогаш ќе се расипе мислењето на сопственикот.

Кои се параметрите за да се идентификуваат лажни SJ4000 , SJ5000 ?


 • Бројот на копчиња, нивната локација и присуството на индикатори треба да одговараат на сликата на производот во официјалната продавница. Понекогаш камерите можат да имаат три верзии ( SJ4000 , SJ4000 Wi-Fi , SJ4000 Плус ) Само стоејќи пред прозорецот одете на Интернет и проверете како изгледа вистинската камера на официјалната веб-страница и споредете ја со она што го купувате.
 • Големината на аквабосот не треба да изгледа премногу густа. Како пример, продолжете да се споредувате SJ4000 , како што е досега копираната камера до денес. Оригиналната верзија на aquabox има сребрени завртки, а про theирните wallsидови се изработени од тенка про transparentирна пластика. Фалсификувањето има слични поголеми црни завртки, а aquabox-от е изработен од пластика два пати подебел од оригиналот.
 • Фалсификувањето има слични поголеми црни завртки, а aquabox-от е изработен од пластика два пати подебел од оригиналот

 • Кутиите во кои се спакувани фотоапаратите се различни едни од други. Најочигледен начин да го видите ова е само да погледнете внимателно. Laughе се смеете ако најдете многу правописни грешки. Но, пиратите воопшто не се глупави, тие конкретно менуваат една буква со надеж дека нема да забележите. Еден од најистакнатите е знакот „отпорен на вода“ наместо „водоотпорен“ на предниот дел од кутијата.
 • Еден од најистакнатите е знакот „отпорен на вода“ наместо „водоотпорен“ на предниот дел од кутијата

 • Друг сигурен начин да проверите дали вашата камера е оригинална е да ја проверите неговата компатибилност со фирмверот SJCAM. Fake нема шанси за компатибилност со фирмверот SJCAM, кој може да се преземе од официјалната веб-страница. Ако не сакате да го расипете фирмверот, постои полесен начин да направите споредба - само инсталирајте ја SJCAM мобилната апликација на вашиот уред (Android или iPhone) и обидете се да ја поврзете камерата со неа. Ако успее, вашата камера е апсолутно реална.
 • Па, најмногу докажана опција е да ја проверите камерата за вошки на официјалната веб-страница. во овој дел . Тука ви требаат податоците со кодот на полето за да ја проверите камерата во базата на податоци. Подоцнежните кутии имаат налепница за гребење што треба да се откине. Дури и ако купивте лажна камера и ја најдовте по купувањето - не грижете се. Шансата да се вратат пари за лажна е многу голема, ако го потсетите продавачот на „Законот за заштита на потрошувачите“.
 • Заклучок


  Купи мудро. Верувајте на продавачот, но не заборавајте да проверите. Применуваат горенаведените совети може да бидат скоро сите производи. Ви посакуваме само докажани производи и се надеваме дека статијата беше корисна.

  Ви посакуваме само докажани производи и се надеваме дека статијата беше корисна

  Споредба на DJI OSMO Action, GoPro Hero7 black и SJCAM SJ9 Strike

  2019 година ќе биде возбудлива година за акциони камери. На 15 мај, DJI ја објави својата прва акциона камера, DJI OSMO Action. SJCAM ја објави првата акција-камера со поддршка за безжично полнење, а нејзините карактеристики се приближни до еминентни конкуренти, а цената е многу пониска. GoPro во моментов работи на ажурирање на камерата 360 ° (фузија 2), што се очекува да биде објавено на крајот на годината. Значи, која камера е најдобра во 2019 година? Ајде да ги споредиме карактеристиките на DJI OSMO Action, GoPro Hero7 black и SJCAM SJ9 Strike.

  Ајде да ги споредиме карактеристиките на DJI OSMO Action, GoPro Hero7 black и SJCAM SJ9 Strike

  Преглед на SJCAM ION Krypton: една од најдобрите акциони фотоапарати во својот сегмент

  SJCAM веќе импресионираше на корисниците минатата година со објавувањето на акционата камера SJCAM SJ8 Pro, која комбинира функционалност и одличен сооднос квалитет - цена. Оваа година, компанијата одлучи да ја задржи шипката на високо ниво и го претстави SJCAM ION Krypton, чија карактеристика е можноста за снимање видео во 4K со брзина од 30 рамки во секунда. Новиот стилски дизајн и спецификации ја прават новата една од најневеројатните акциони фотоапарати оваа година. Но, дали таа е навистина добра? Ајде да откриеме.

  Ајде да откриеме

  Преглед на SJCAM Gimbal 2 Steadicam

  SJCAM Gimbal 2 е нова фаза во еволуцијата на кампот Steadicam. Тоа не само што ви овозможува да ги стабилизирате снимките, туку вклучува и многу напредни опции кои во голема мерка ги надминуваат можностите на другите никулци со слична големина на пазарот.

  Врати се на списокот

  Кои се параметрите за да се идентификуваат лажни SJ4000 , SJ5000 ?
  Некој ќе рече: „Леле, но зарем SJCAM не е лажна копија на GoPro?
  Кои се параметрите за да се идентификуваат лажни SJ4000 , SJ5000 ?
  Значи, која камера е најдобра во 2019 година?
  Но, дали таа е навистина добра?

  Новости

  Арт-терапия в педагогике
  Ещё в 1927 году германский психиатр А. Кронфельдом смог обосновать необходимость тесноватого взаимодействия психотерапии и педагогики. Свои идеи он выложил в научной статье “Психогогика, или  Психотерапевтическое

  Автозапчасти mercedes-benz
  С каждым годом растет количество игроков на автомобильном рынке. Японцы, корейцы, китайцы уже становятся законодателями мод на наших дорогах. Но многим автомобилистам по прежнему дороги мерседесы и форды,

  Поставки насосного оборудования
  Москва, 20 сентября. /ТАСС/. АО "ОКБМ Африкантов" (заходит в машиностроительный дивизион Росатома - "Атомэнергомаш") прошло аудиторскую проверку на готовность к поставке оборудования для нужд "Газпрома",

  Купить iPhone 5s
  21 марта 2016 года Apple представила усовершенствованную версию пользующегося популярностью телефона купить iPhone 5s — iPhone SE. «В 2-ух словах» разницу меж ними обычно обрисовывают так: снаружи новинка

  Массовка для сьемок киев
  Приглашаем поучаствовать в увлекательном проекте парней и дам от 16 до 55 лет готовых провести на съемочной площадке оба денька! Оплата настоящая потому что массовка первого плана(вероятны высказывания)Заявки

  50 дней хостинга в подарок
  Замечательный хостинг, подходит для тех, у кого несколько сайтов, например у нас 5 сайтов и стоимость всего 299 р/месяц. Для тех, у кого один сайт, вообще цена 99 р/месяц. Мне кажется, дешевле уже просто

  Купить осаго
  Реальным даю согласие ООО «Сравни.ру», место нахождения: 109544, г. Москва, бульвар Энтузиастов, дом 2, 26 этаж, на обработку моих индивидуальных

  Создание сайтов
  Свой веб-сайт сегодня не роскошь, а средство продвижения продуктов и услуг! Юзеры веба временами заходят на разные веб-сайты, читают, изучают и рассматривают их. Так почему бы эти веб-сайты не будут вашими.

  Лодочные моторы в Тольятти
  Новый лодочный мотор нуждается в правильной обкатке. Это условие касается и мотора марки “Ветерок” казанского завода и титулованого “Меркурия”, американо-японского производства. От того как лодочный мотор

  Заказать Блиц-проект интерьеров любой степени сложности в любом регионе
  Настал тот самый страшны момент - необходимость делать ремонт. Жена настаивает категорически. С чего ремонт начинается? С выбора "чего хочу". Как я задолбался кататься по магазинам: Леруа, Очаг, Куприян,