Статьи

Неделен лак VINYLUX | Ангел за убавина

  1. Предности на VINYLUX
  2. Механизмот на дејствување на лакови VINYLUX
  3. Кој е VINYLUX?

Новиот развој на CND - VINYLUX лак за нокти е уникатна синтеза на најсовремени и напредни технологии во светот на убавината. Замислете лак кој се применува лесно и без проблеми, брзо се суши, без да остава дамки и без размачкување и да се носат на ноктите една недела, станувајќи посилен од ден. Претходно, се чинеше невозможно, но сега таков лак навистина постои.

Предности на VINYLUX

Поради уникатната технологија развиена од CND лаборатории, VINYLUX обложување има голем број на предности:

  • примена на лак е лесна и удобна, не се шири и не се извалка, што значи дека сега можете да направите маникир, и во салонот и дома;
  • Лакот не бара нанесување на основен слој - веќе е вклучен во неговиот состав. Ќе заштедите време и ќе добиете квалитетна нокти многу побрзо отколку порано;
  • за да се исуши лакот нема потреба да се користи ултравиолетова ламба - облогата се зацврстува на ноктите за само 10 минути;
  • Уникатниот состав на лак овозможува да ја зголеми својата сила под влијание на сончевата светлина, а облогата на вашите нокти ќе стане посилна и посилна без напор;
  • За отстранување на лакот не се потребни посебни формулации - можете да го отстраните сами со користење на вообичаените средства;
  • Палетата на бои VINYLUX вклучува повеќе од 60 нијанси, од кои некои целосно се совпаѓаат со боите на Шелац. Но, тоа не е сè - лак може да се меша за да се создадат нови нијанси, што го прави различни решенија за бои од VINYLUX навистина неограничени.

Механизмот на дејствување на лакови VINYLUX

Единствените способности на VINYLUX лактите се резултат на составот на лакот. Компонентите на лак можат да бидат поделени во две главни групи: првите се одговорни за адхезијата на основата на кератинот на природниот шајка, а втората за палетата на бои и можноста за мешање на пигменти од различни нијанси. Облогата која се нанесува преку лак вклучува друга група супстанции што е одговорна за понатамошно зацврстување на бојата на боја.


Компонентите одговорни за лепењето на лакот на ноктите, делуваат на принципот на двострана лента: тие истовремено се блокираат во кератин, кој се наоѓа во ноктите и молекулите на пигмент во боја. Но, во исто време, самиот пигмент не доаѓа во допир со ноктите, бидејќи формулата за лак ви овозможува да ги одделите супстанциите што ја формираат основата од супстанциите кои ја формираат бојата на облогата.


Молекулите на пигментни бои во лаковите VINYLUX се доста големи, што е многу важно за висококвалитетен и безбеден слој кој не ја оштетува структурата на ноктите и не го пробива. За да добиете нова боја, нема потреба постојано да се применуваат слоеви од различни нијанси на ноктите, со што се зацврстува облогата и се зголемува оптоварувањето на ноктите. Едноставно измешајте ги двете бои во шишето и подготвена е нова, единствена нијанса.Третата група на компоненти одговорни за силата на лакот вклучува фотоинициуми. Супстанциите од овој тип обично се вклучени во премази дизајнирани да бидат фиксирани со ултравиолетова ламба. Но креаторите на VINYLUX отидоа уште подалеку и ја рафинираа формулата на начин што фотоинициаторите реагираат на обична сончева светлина. Маникир во процесот на чорапи станува се издржливи, а веројатноста за чипсување и гребење поради овој состав е минимална.


Второто важно својство на фитоиницијаторите е нивната способност да се спротивстави на појавата на жолтеникава боја на површината на лакот. Горниот слој што се нанесува над лак не содржи нитроцелулоза, што доведува до непријатна жолтица, така што вашата нокти ќе изгледа одлично цела недела.

Кој е VINYLUX?

Главниот адресар на CND загриженост стана модерен жени кои ја следат модата и секогаш се обидуваат да бидат во центарот на настаните. Обично е типично за нив да ги променат боите на лакот во согласност со облеката, ситуацијата, па дури и времето на денот. Долгорочните премази за таквите жени не се секогаш погодни, па затоа претпочитаат да ги насликаат ноктите не само во салонот за време на нокти, туку и дома. Производите на VINYLUX им даваат таква можност, бидејќи успешно го комбинираат квалитетот на професионалниот лак и практичноста на домашната козметика. Можете да ја користите услугата за покривање на ноктите со VINYLUX лакови во салонот за убавина, или можете да ја купите сенката што ја сакате и да ја користите сами.


Со помош на системот VINYLUX секогаш можете да создадете зачудувачка нокти во секое време!


Одете во делот "Маникир * педикир"


← Назад назад

Кој е VINYLUX?

Новости

Арт-терапия в педагогике
Ещё в 1927 году германский психиатр А. Кронфельдом смог обосновать необходимость тесноватого взаимодействия психотерапии и педагогики. Свои идеи он выложил в научной статье “Психогогика, или  Психотерапевтическое

Автозапчасти mercedes-benz
С каждым годом растет количество игроков на автомобильном рынке. Японцы, корейцы, китайцы уже становятся законодателями мод на наших дорогах. Но многим автомобилистам по прежнему дороги мерседесы и форды,

Поставки насосного оборудования
Москва, 20 сентября. /ТАСС/. АО "ОКБМ Африкантов" (заходит в машиностроительный дивизион Росатома - "Атомэнергомаш") прошло аудиторскую проверку на готовность к поставке оборудования для нужд "Газпрома",

Купить iPhone 5s
21 марта 2016 года Apple представила усовершенствованную версию пользующегося популярностью телефона купить iPhone 5s — iPhone SE. «В 2-ух словах» разницу меж ними обычно обрисовывают так: снаружи новинка

Массовка для сьемок киев
Приглашаем поучаствовать в увлекательном проекте парней и дам от 16 до 55 лет готовых провести на съемочной площадке оба денька! Оплата настоящая потому что массовка первого плана(вероятны высказывания)Заявки

50 дней хостинга в подарок
Замечательный хостинг, подходит для тех, у кого несколько сайтов, например у нас 5 сайтов и стоимость всего 299 р/месяц. Для тех, у кого один сайт, вообще цена 99 р/месяц. Мне кажется, дешевле уже просто

Купить осаго
Реальным даю согласие ООО «Сравни.ру», место нахождения: 109544, г. Москва, бульвар Энтузиастов, дом 2, 26 этаж, на обработку моих индивидуальных

Создание сайтов
Свой веб-сайт сегодня не роскошь, а средство продвижения продуктов и услуг! Юзеры веба временами заходят на разные веб-сайты, читают, изучают и рассматривают их. Так почему бы эти веб-сайты не будут вашими.

Лодочные моторы в Тольятти
Новый лодочный мотор нуждается в правильной обкатке. Это условие касается и мотора марки “Ветерок” казанского завода и титулованого “Меркурия”, американо-японского производства. От того как лодочный мотор

Заказать Блиц-проект интерьеров любой степени сложности в любом регионе
Настал тот самый страшны момент - необходимость делать ремонт. Жена настаивает категорически. С чего ремонт начинается? С выбора "чего хочу". Как я задолбался кататься по магазинам: Леруа, Очаг, Куприян,